Jednonádržový systém představuje jednodušší variantu přestavby na rostlinný olej. Ohřívání rostlinného oleje lze rozdělit do třech fází.

  1. Když je motor studený, tj. po nastartování, je olej ohříván elektrickým výměníkem.
  2. V okamžiku, kdy dosáhne teplota chladící kapaliny 45 st. Celsia, je olej ohříván současně vodou z chladícího systému a současně elektricky.
  3. V okamžiku, kdy dosáhne teplota chladící kapaliny 75 st. Celsia, je olej ohříván už pouze horkou vodou z chladícího systém.

Jednonádržový systém klade při studeném motoru mírně zvýšené nároky na vstřikovací čerpadlo, proto pro něj nejsou vhodné všechny motory. Lze ho bez problémů instalovat do motorů s robustnějšími typy čerpadel, zejména do motorů s řadovými čerpadly a do většiny motorů s čerpadly Bosch (mimo VP44).

Nedoporučujeme ho instalovat do modernějších motorů (PD, Common Rail), či do motorů s čerpadly Lucas.

V zimním období doporučujeme u jednonádržového systému přimíchávat do oleje mezi 10-30 % (bio-)nafty. Podle potřeby lze do oleje přimíchávat i v létě do 5 % (bio-)nafty. Konkrétní poměry je třeba vyzkoušet.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací