Je to levnější! Čistý olej se dá sehnat vcenách okolo 16-18 Kč za litr, což dělá úsporu až 1000 Kč na jednu nádrž.

S některými automobily lze jezdit i na dobře přefiltrovaný použitý rostlinný olej, který se při troše štěstí dá sehnat i zadarmo. V tomto případě je úspora ještě výrazně větší.

 

Je to ekologičtější! Na rozdíl od nafty, jejíž zásoby se dříve či později vyčerpají, je rostlinný olej obnovitelný zdroj.

Mluvíme o tom, že je tzv. CO2 neutrální – při jeho spalování sice stejně jako u nafty vzniká CO2, které je ale přibližně ve stejném objemu pohlcováno při růstu řepky, slunečnice, či jiných olejnatých plodin. U fosilních paliv jsme byli schopni za 150 let vypustit do atmosféry takové množství CO2, jaké se ukládalo do zásob ropy po stovky miliónů let!

 

Je to bezpečnější! Vzhledem ktomu, že je teplota vzplanutí nižší než u nafty, hrozí mnohem menší riziko zapálení např. při proražení nádrže.

Rostlinný olej je také poměrně dobře biologicky odbouratelný, takže např. při nehodách, kdy dojde k vytečení paliva do přírody, nedochází k zásadním ekologickým haváriím.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací