Samozřejmě že Shell Oil podobně jako další společnosti z olejářské branže bypasové filtry používá pouze pro vlastní účely. Svým zákazníkům bypasové filtry pravděpodobně z ekonomických důvodů nedoporučuje žádný výrobce motorových olejů. Přes tyto skutečnosti dokonce i dnes mnoho "rádoby odborníků" a to nejen prodejců motorových olejů jsou i dnes převědčení že bypasové filtry jsou neúčinné a toto i nadále prezentují veřejnosti.

U společnosti Shell Oil se konkrétně jedná o  8-letý test nasazení bypasových filtrů

(bypasové filtry výrobce Gulf filter)

Výtah z textu - volný překlad:
Společnost Shell Oil nasadila ve svém servisním programu v oblasti Golfového zálivu Mexiko po dobu déle než 9 roků bypasové filtry.

Již po 2 letech intenzivního testování se Shell Oil prodlužovat standartní servisní intervaly o delší a ještě delší dobu.  Následně Shell Oil zrušil pravidelnou výměnu motorového oleje a tuto provádí pouze tehdy, když laboratorní analýza oleje prokáže, že je toto zapotřebí. U některých strojů dokonce nebyla provedena výměna motorového oleje ani jednou za celých 8 roků !

Personál společnosti Shell Oil nyní servisuje bypasové filtry a  pomocí přenosného měřicího přístroje provádí pravidelné měření kvality motorového oleje. Kompletní laboratorní rozbor olejů je pak prováděn vždy kvartálně. Prodloužení intervalů výměny motorového oleje za použití bypasových filtrů velmi napomohlo zefektivnit proces údržby motorového oleje, drasticky snížilo dobu odstávek a dramatickým způsobem snížilo náklady na koupi nového oleje i likvidaci oleje použitého.

Navíc společnost Shell Oil rovněž zjistila, že došlo k dramatickému snížení opotřebení motorů a prodloužení jejich životnosti.

Na následujícím obrázku je vidět snížení množství železných částic  v motorovém oleji při použití bypasových filtru (UF) až o 70% !!{mosimage}

graf-iron-wear

  {mospagebreak} 

 

 Další graf ukazuje měření společnosti Shell Oil které prokázalo snížení opotřebení motoru a redukci dalších kovových částic v motorovém oleji o celkem 77%

otherwearmetals 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací