Použitý rostlinný olej představuje zajímavou možnost, jak ještě více ušetřit za motorová paliva. Je ale nutné dodržovat důležitá pravidla:

  1. Olej je nutno přefiltrovat na max. 0,5 mikronu
  2. Olej nesmí obsahovat vodu – lze se přesvědčit převařením zkušebního vzorku. Pokud začne olej nadměrně praskat, znamená to, že je v něm obsaženo hodně vody. V takovém případě doporučujeme změnit dodavatele použitého RO.
  3. Čím pomalejší je filtrace, tím je kvalitnější. Filtraci lze zrychlit např. použitím naší profesionální filtrační jednotky.

Upozornění: na našem trhu se objevily některé firmy, které nabízejí už přefiltrovaný rostlinný olej za ceny kolem 17-18 Kč/l. Doporučujeme, abyste si důsledně zkontrolovali kvalitu tohoto přefiltrování, která podle naších zkušeností ani zdaleka nedosahuje doporučovaných 0,5 mikronu – vhrubém předfiltru oleje se nám po natankování začaly usazovat viditelné drobky strouhanky!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací