ANO!

Ekonomika přestaveb je dokonce u zemědělských strojů i s moderními commonrailovými motory ve srovnání s osobními automobily velmi výhodná i přes to, že je vstupní investice poměrně vysoká - od 2 tisíc € nahoru.
Důvodem jsou velké objemy nafty, které tyto traktory, kombajny, řezačky, apod. spotřebovávají.
Návratnost investice se tak obyčejně pohybuje do 1 roku.

 

Specifikum některých zemědělských strojů spočívá v tom, že mohou běžet v režimu malého zatížení, který klade specifické nároky na spalování paliva.

Počítačová řídící jednotka
, která je součástí naší nejsložitější přestavbové sady, sleduje řadu parametrů. V případě odchýlení jednoho z nich od optimální hodnoty přepne ihned do provozu na naftu, čímž předchází vzniku případných škod.

Ještě finančně zajímavější je situace, kdy by zemědělec byl schopen vypěstovat a zpracovat si řepkový olej sám. Kalkulaci, kam lze zadat vstupní údaje pro Vaši konkrétní situaci, si můžete stáhnout zde.

 

U starších traktorů s řadovými čerpadly lze bez problémů použít i naši dvounádržovou sadu. Teoreticky by šlo použít i jednonádržovou sadu, ale vzhledem k režimu, v jakém tyto stroje jezdí (ráno nastartují a jezdí se zahřátým motorem celý den; dále také dlouhé odstávky přes zimu) je mnohem výhodnější a bezpečnější právě dvounádržová sada.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací