Jako seriózní firma se snažíme upozorňovat zákazníky i na nevýhody použití rostlinného oleje, mezi které patří i ta následující:

Drobnými netěsnostmi dochází k průniku paliva do motorového oleje. To platí i u nafty. Nafta se ovšem, na rozdíl od rostlinného oleje, z motorového oleje zvětší části odpaří. Rostlinný olej v motorovém oleji zůstává, přičemž časem může dojít k jeho polymerizaci. Důsledkem může být vážné poškození motoru.

Alternativou může být instalace našeho bypassového filtru. Ten dokáže část proniklého rostlinného oleje a hlavně vody zachytit. V případě jeho nasazení lze ponechat interval výměny motorového oleje v původní délce.
Ideální je nechat si v průběhu prvního cyklu po instalaci naší přestavbové sady udělat laboratorní rozbor oleje, který jediný může bezpečně říci, zda je motorový olej ještě v pořádku, nebo zda je ho nutné vyměnit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací