Čím jemnější filtrační vložka je, tím menší částice odfiltruje. Náš filtr odstraňuje částice již od 0,1 µ, což jsou částice 10x menší než u výše uvedeného mikrofiltru.
V praxi u našeho filtru to znamená, že vložku je potřeba měnit o něco častěji, což závisí na zatížení motoru a pracovních podmínkách každých 7-15 tisíc km. Doporučujeme nechat provést například každou 3. až 4. výměnu oleje zkrácený laboratorní rozbor kvality oleje (max. 300,-Kč), která Vám ukáže, zda je nutné olejovou náplň měnit, či nikoliv. Velikost filtrační jednotky byla konstruována pro motory s maximálním objemem 12 l oleje. S rezervou tak stačí pro naprostou většinu osobních a dodávkových automobilů v Evropě.

 

Pokud byste chtěli ještě více prodloužit interval mezi jednotlivými výměnami filtrační vložky, případně je objem oleje ve vašem automobilu/stroji větší (týká se i nákladních automobilů/tahačů), lze nainstalovat více filtračních jednotek paralelně. Pouze je nutné zajistit, aby byl tlak oleje v přívodu ve všech jednotkách stejný.
Aditiva nejsou jemnou filtrací odstraňována, malá část se jich však přesto při provozu spotřebuje. Při každé výměně vložky bypasového mikrofiltru se proto do motoru doleje ca. 0,5 l nového oleje, který tato aditiva dopln

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací